Basen - Brochów na przestrzeni wieków

Idź do spisu treści

Menu główne:

Basen

Archiwalia

Podstrona powstała dzięki uprzejmości m.in Pani Marioli Góralewicz, która udostępniła wspaniałe zdjęcia basenu brochowskiego począwszy od 1949 roku i z lat pózniejszych ubiegłego wieku,  Pana Tomasza Bronki.
Basen w Brockau oddano do użytku
12 lipca 1936 roku, w okresie powojennym użytkowany był do 2008 r., gdy zamknięto go celem przeprowadzenia remontu, który nigdy nie nastąpił. Oprócz basenu głównego na terenie obiektu znajdowały się brodzik dla dzieci z "deszczem tropikalnym", boisko do piłki siatkowej plażowej, plac zabaw.
Strona zawiera wizualizacje basenu po jego zamknięciu w 2008 roku, która została wykonana przez Studio Projektowe Jerzy Grochowski w 2007 r. Jak to bywa w projektach jest palma na wyspie, zjeżdżalnie i inne atrakcie czyli jak w reklamach funduszy emerytalnych.
Końcowe zdjęcia będą przedstawiać to co pozostało do dzisiaj z tego pięknego obiektu
. Starania Rady Osiedla Brochów o przywrócenia do życia basenu kończą się na gołosłownych obietnicach decydentów Wrocławia.
W pażdzierniku 2016 r. miejscy radni podjęli uchwałę dotyczącą planu zagospodarowania przestrzennego działki przy ulicy Polnej, która przwiduje budowę nowego basenu oraz terenów letniej rekreacji - przystąpiono do budowy ścieżki zdrowia.

Zdjęcia z 2007 roku przedstawiają aktualny stan basenu po jego zamknięciu która została wykonana przez Studio Projektowe Jerzy Grochowski oraz przygotowaną wizualizacje nowego basenu.

Kryty basen 25 metrowy wraz z siłownią i niewielkim klube fitness, drugi basen zewnętrzny i brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie, miejsce do opalania taka jest koncepcja nowego basenu przy ulicy Polnej na Brochowie. Wstępny projekt wraz z wizualizacją wykonane zostały przez ASPA Pracownia Architektoniczna Sp. z o.o.z Wrocławia. Koszt basenu wyniesie ok. 28 mln zł a jego otwarcie ma nastąpić pod koniec 2019 r. Przetarg na realizację inwestycji UM Wrocław ma ogłosić na początku 2018 r.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego