Pakistańska - Wietnamska - Brochów na przestrzeni wieków

Idź do spisu treści

Menu główne:

Pakistańska - Wietnamska

Ulice > M - W

Opis Güntherstraße - Pakistańska, Hatzfeldstraße - Afgańska, Heydebrandstraße -Wietnamska przedstawiony we wspomnieniach Richarda Dubil a uzupełnione przez Ingrid Langner, którzy opisują  przedwojenny Brockau - czerwony druk to komentarz wyjaśniający do wspomnień ułatwiający orientację:

...po lewej stronie napotkamy na sklep spożywczy Klein, na rogu ulicy Heydebrand (obecna ulica Wietnamska)
,  sklep papierniczy Braun, potem sklep z łóżkami Holzbrecher. Naprzeciw widzimy teren zielony ze stawem- zbiornikiem wody dla straży pożarnej oraz pomnik poległych w latach 1870/71 (pomnik ten był poświecony zwycięstwom Prus w wojnach 1864,1866 i 1870/71, obecnie jest to plac z pomnikiem poświęconym kolejarzom wezła brochowskiego).
Po drugiej stronie ulicy Günthera znajduje się zakład pogrzebowy Höfig. Dalej idąc napotkamy cukiernię Mia Koch, a w piwnicy tegoż budynku sklep spożywczy Heilmann i zakład fotograficzny Abresch na rogu ulicy Heydebrand (obecna ulica Wietnamska)
,  na której to też mieści się sklep z ubraniami Haja.Teraz skręcimy na prawo w ulicy Hatzfeld (obecna ulica Afgańska) i idziemy aż do rogu ulicy Dworcowej (obecna ulica Semaforowa).

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego