Pożar na Mościckiego - Brochów na przestrzeni wieków

Idź do spisu treści

Menu główne:

Pożar na Mościckiego

Wieści Brochowskie > Artykuły > 2013

Pożar mieszkania na ulicy Mościckiego

Po godzinie 12.00 w dniu 9 stycznia 2013 roku w mieszkaniu znajdującym się na poddaszu przy ulicy Mościckiego 16 wybuchł pożar. Po powiadomieniu telefonicznym na miejsce zdarzenia przybyły dwa wozy gaśnicze straży pożarna, Erka z pogotowia ratunkowego, policja, oraz pogotowie energetyczne. Duże kłęby dymu wydobywające się z okien mieszkania  wskazywały na to, że pożar jest poważnym zagrożeniem dla mieszkańców budynku i konstrukcji dachu.Przybyła na miejsce straż pożarna szybko przystąpiła do akcji rozwijając węże gaśnicze a dwóch strażaków po założeniu masek oraz aparatów tlenowych weszła bezpośrednio do mieszkania. Po wybiciu przez strażaków szyb w oknach pomieszczenia, gdzie było źródło ognia spowodowali jego przewietrzenie stąd duże kłęby dymu wydobywające  się na zewnątrz.Pożar został szybko opanowany przez straż pożarną, która użyła do jego gaszenie wody w wyniku czego zalane zostało mieszkanie poniżej. Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia w wyniku, którego zapaleniu uległa wersalka i inny sprzęt znajdujący się w tym mieszkaniu, które zostały zniszczone. Po około 15 minutach pożar został opanowany. Nikomu z mieszkańców budynku nic się nie stało. Strażacy usunęli z mieszkania na podwórko spalony sprzęt domowy a interwencję zakończyli wręczając pouczenie lokatorce mieszkania.

Już w dniu następnym  w godzinach popołudniowych w tym samym bloku przy ulicy Mościckiego 13 ponownie doszło do interwencji straży pożarnej i policji lecz tym razem jej powodem było …zatrzaśniecie się w mieszkaniu jej właścicielki. Strażacy przy użyciu drabiny weszli  przez okno do mieszkania znajdującego na I piętrze i sprawnie odblokowali drzwi mieszkania.
Natomiast 11 stycznia 2013 roku około godziny 13.20 straż pożarna interweniowała przy ulicy Polnej, gdzie z drzewa zdejmowała … kota. Interwencja miała miejsce w dawnym ogrodnictwie PKP.
Powyższe zdarzenia pokazały, że straż pożarna jest nie tylko od gaszenia pożarów.


                                                                                                           Tekst: Henryk Lochdański, Brochów styczeń 2013 r.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego