Wejście od podwórza - Wrocław Europejska Stolica Kultury - Brochów na przestrzeni wieków

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wejście od podwórza - Wrocław Europejska Stolica Kultury

Wieści Brochowskie > Artykuły > 2016

Wejście od podwórza.

W ramach Europejskiej Stolicy Kultury na terenie Brochowa 28 sierpnia 2016 r. zorganizowany został na rogu ulic Semaforowej i Afgańskiej piknik, którego celem było zebranie wspomnień mieszkanców osiedla o miejscach istniejących i już niestniejących m.in. Kolejowy Klub Kultury. Przygotowane przez organizatorów zostały m.in. drobny poczęstunek, gra dla dzieci Zbuduj swoje miasto i inne gadżety.
Zakończeniem projektu o nazwie "Wejście od podwórza" będzie stworzenie przez architekta Roberta Pludrę z Warszawy instalacji, która stanie najprawdopodobniej na placu przed budynkiem przy ulicy Koreańskiej 1a. Instalacją będzie połączeniem obrazu i dzwięku, którą każdy będzie mógł oglądnąć jak kiedyś w fotoplastikonie. Będzie można usłyszeć wspomnienia mieszkańców Brochowa o rzeczach ciekawych i ważnych, które obrazować będą historię osiedla.
W dniach 20-23 września 2016 r. planowane są nagrania wspomień Brochowian.
Wszystkie zdjęcia prezentowane na plakatach podczas pikniku zostały udostępnione przez Henryka Lochdańskiego.


    


    

Od 13 grudnia nastąpi montaż fotoplastykonu przed siedzibą CIR-su a oficjalne udostępnienie zamontowanej instalacji nastąpi 21 grudnia 2016 r.


     

Zdjęcia z otwarcia fotoplastykonu w ramach akcji Wejście od podwórza. Na zdjęciu z prawej widoczny Robert Pludra - twórca instalacji.Brochów 28.08.2016 r., aktualizowano 15.09.2016 r., 12.12.2016 r., 21.12.2016 r.
Zdjęcia i tekst Henryk Lochdański

 


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego